TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T19F32B
MS27467T19F32B picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T19F32B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
MS27467T19F32B.pdf
Availability of MS27467T19F32B
QUANTITY
MS27467T19F32B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T19F32B
Internal Part NumberEIS-MS27467T19F32B
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T19F32B
Related LinksMS27467, MS27467T19F32B Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T19F32B Details Description
Related parts for MS27467T19F32B
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 44POS .156 GRN datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR SN/PB datasheet.pdf
RES 0.442 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 36V datasheet.pdf