TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21B41JC-LC
MS27467T21B41JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21B41JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
MS27467T21B41JC-LC.pdf
Availability of MS27467T21B41JC-LC
QUANTITY
MS27467T21B41JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21B41JC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21B41JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21B41JC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T21B41JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21B41JC-LC Details Description
Related parts for MS27467T21B41JC-LC
JUMPER-H1505TR/A3049G/X 12" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SENS PROX 5.4MM-DIA .6MM-DIST datasheet.pdf
CONV DC/DC 115.5W 3.3V 35A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf