TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21B41JC
MS27467T21B41JC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21B41JC
Brief Description
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
MS27467T21B41JC.pdf
Availability of MS27467T21B41JC
QUANTITY
MS27467T21B41JC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21B41JC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21B41JC
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21B41JC
Related LinksMS27467, MS27467T21B41JC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21B41JC Details Description
Related parts for MS27467T21B41JC
RES .30 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RECEIVER FOR E3C-1 datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf