TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21F11JB-LC
MS27467T21F11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
MS27467T21F11JB-LC.pdf
Availability of MS27467T21F11JB-LC
QUANTITY
MS27467T21F11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F11JB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F11JB-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T21F11JB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21F11JB-LC Details Description
Related parts for MS27467T21F11JB-LC
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
MONITORING RELAY 3PH PUSH IN TER datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD123 datasheet.pdf