Souriau Connection Technology MS27467T21F41PAL
MS27467T21F41PAL picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F41PAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS
Datasheet Download
MS27467T21F41PAL.pdf
Availability of MS27467T21F41PAL
QUANTITY
MS27467T21F41PAL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F41PAL
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F41PAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F41PAL
Related LinksMS27467T, MS27467T21F41PAL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27467T21F41PAL Details Description
Related parts for MS27467T21F41PAL
RES ARRAY 13 RES 56K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 24VQFN datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE/TOP ENTRY 4+2+GND datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf