TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21F41PB-LC
MS27467T21F41PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F41PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
MS27467T21F41PB-LC.pdf
Availability of MS27467T21F41PB-LC
QUANTITY
MS27467T21F41PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F41PB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F41PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F41PB-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T21F41PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21F41PB-LC Details Description
Related parts for MS27467T21F41PB-LC
FUSE BRD MOUNT 2A 65VAC/VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM SHROUD TYPE AB22 PCB datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 69FT datasheet.pdf
VARISTOR 25V 30A 0805 datasheet.pdf
17W2 M S/C WATER RES 20A datasheet.pdf