TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T23F21HC-LC
MS27467T23F21HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T23F21HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
MS27467T23F21HC-LC.pdf
Availability of MS27467T23F21HC-LC
QUANTITY
MS27467T23F21HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T23F21HC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T23F21HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T23F21HC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T23F21HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T23F21HC-LC Details Description
Related parts for MS27467T23F21HC-LC
CONN SOCKET PLCC 52POS TIN-LEAD datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 4A 30V RADIAL datasheet.pdf
SPEAKER MNT WALL/CEILING STUD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES 226K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 53NH 415MA 696 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
508MM 35 DEG SR EURO 3P BLK datasheet.pdf