TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T23F21SC-LC
MS27467T23F21SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T23F21SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
MS27467T23F21SC-LC.pdf
Availability of MS27467T23F21SC-LC
QUANTITY
MS27467T23F21SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T23F21SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T23F21SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T23F21SC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T23F21SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T23F21SC-LC Details Description
Related parts for MS27467T23F21SC-LC
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC LEAD-ACID CHARGE MGMT 16-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 50POS SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf