TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25B24HA-LC
MS27467T25B24HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25B24HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
MS27467T25B24HA-LC.pdf
Availability of MS27467T25B24HA-LC
QUANTITY
MS27467T25B24HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25B24HA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25B24HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25B24HA-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25B24HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25B24HA-LC Details Description
Related parts for MS27467T25B24HA-LC
LED RED CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M10 5V 12" datasheet.pdf
OSC XO 77.996MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 448 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL datasheet.pdf