TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25B24HA
MS27467T25B24HA picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25B24HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467T25B24HA.pdf
Availability of MS27467T25B24HA
QUANTITY
MS27467T25B24HA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25B24HA
Internal Part NumberEIS-MS27467T25B24HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25B24HA
Related LinksMS27467, MS27467T25B24HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25B24HA Details Description
Related parts for MS27467T25B24HA
TRANS NPN DARL 80V 2A SOT-223 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT LP 500KSPS 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 140MHZ SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR SGL 6DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
POWER SUPPLY SWITCHING 24V 1W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2818-A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf