TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25B29PC-LC
MS27467T25B29PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25B29PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
MS27467T25B29PC-LC.pdf
Availability of MS27467T25B29PC-LC
QUANTITY
MS27467T25B29PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25B29PC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25B29PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25B29PC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25B29PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25B29PC-LC Details Description
Related parts for MS27467T25B29PC-LC
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 7.5KV R85 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 4XDFN datasheet.pdf