Souriau Connection Technology MS27467T25F19SL
MS27467T25F19SL picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F19SL
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
MS27467T25F19SL.pdf
Availability of MS27467T25F19SL
QUANTITY
MS27467T25F19SL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F19SL
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F19SL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F19SL
Related LinksMS27467, MS27467T25F19SL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27467T25F19SL Details Description
Related parts for MS27467T25F19SL
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf