TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24JC-LC
MS27467T25F24JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24JC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
MS27467T25F24JC-LC.pdf
Availability of MS27467T25F24JC-LC
QUANTITY
MS27467T25F24JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24JC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24JC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24JC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25F24JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24JC-LC Details Description
Related parts for MS27467T25F24JC-LC
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
I/O PLUG TO DB25 CABLE ASSY 7FT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SMINI3 datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 500MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-SOIC datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
POT 5K OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf