TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24PA
MS27467T25F24PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24PA
Brief Description
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467T25F24PA.pdf
Availability of MS27467T25F24PA
QUANTITY
MS27467T25F24PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24PA
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24PA
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24PA
Related LinksMS27467, MS27467T25F24PA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24PA Details Description
Related parts for MS27467T25F24PA
IC REG LDO 2.85V 1.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 60POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SPRING, TORSION datasheet.pdf
CAP FILM 65UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf