TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24PC
MS27467T25F24PC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24PC
Brief Description
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467T25F24PC.pdf
Availability of MS27467T25F24PC
QUANTITY
MS27467T25F24PC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24PC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24PC
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24PC
Related LinksMS27467, MS27467T25F24PC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24PC Details Description
Related parts for MS27467T25F24PC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 72A TO-268 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf