TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T17F26PB-LC
MS27468T17F26PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T17F26PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
MS27468T17F26PB-LC.pdf
Availability of MS27468T17F26PB-LC
QUANTITY
MS27468T17F26PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T17F26PB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T17F26PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T17F26PB-LC
Related LinksMS27468T1, MS27468T17F26PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T17F26PB-LC Details Description
Related parts for MS27468T17F26PB-LC
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET 6POS REAR/SCREW MNT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 0.5" datasheet.pdf
350 TB SOC VER OPNN THR datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf