Souriau Connection Technology MS27468T19B32PB
MS27468T19B32PB picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T19B32PB
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
MS27468T19B32PB.pdf
Availability of MS27468T19B32PB
QUANTITY
MS27468T19B32PB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T19B32PB
Internal Part NumberEIS-MS27468T19B32PB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T19B32PB
Related LinksMS27468, MS27468T19B32PB Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27468T19B32PB Details Description
Related parts for MS27468T19B32PB
FAN BLWR COMB AIR 257X176 115VAC datasheet.pdf
RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC CLK SYNC JITTER CLNR datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf