TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T23F53J-LC
MS27468T23F53J-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T23F53J-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
MS27468T23F53J-LC.pdf
Availability of MS27468T23F53J-LC
QUANTITY
MS27468T23F53J-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T23F53J-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T23F53J-LC
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T23F53J-LC
Related LinksMS27468T, MS27468T23F53J-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T23F53J-LC Details Description
Related parts for MS27468T23F53J-LC
CABLE CLAMP AMBER 7/16" DIA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 30MSPS 48LFCSP datasheet.pdf
RES 13K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT HEPTA-BAND DIPOLE TNC MALE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 6K OHM 75W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.1A SOT323 datasheet.pdf