TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T25B61HA-LC
MS27468T25B61HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T25B61HA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
MS27468T25B61HA-LC.pdf
Availability of MS27468T25B61HA-LC
QUANTITY
MS27468T25B61HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T25B61HA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T25B61HA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert25-61
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T25B61HA-LC
Related LinksMS27468T2, MS27468T25B61HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T25B61HA-LC Details Description
Related parts for MS27468T25B61HA-LC
IGBT 600V 150A 452W TO247 datasheet.pdf
KIT DEMO FOR ADS1246 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 22 POSITION datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .19" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIG 0.3" PURE GRN datasheet.pdf