TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T25B61SB-LC
MS27468T25B61SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T25B61SB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
MS27468T25B61SB-LC.pdf
Availability of MS27468T25B61SB-LC
QUANTITY
MS27468T25B61SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T25B61SB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T25B61SB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert25-61
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T25B61SB-LC
Related LinksMS27468T2, MS27468T25B61SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T25B61SB-LC Details Description
Related parts for MS27468T25B61SB-LC
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 6.2A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-23 datasheet.pdf
FUSE LIMITRON 50A 600V FAST datasheet.pdf
21P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 250MSPS 48VQFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
PROTECT ENCLOSURE FOR SF2-EH56 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DO-41 datasheet.pdf
LED LZ1 NEUTRAL WHITE 4000K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf