TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T25F19P-LC
MS27468T25F19P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T25F19P-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
MS27468T25F19P-LC.pdf
Availability of MS27468T25F19P-LC
QUANTITY
MS27468T25F19P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T25F19P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T25F19P-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T25F19P-LC
Related LinksMS27468T, MS27468T25F19P-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T25F19P-LC Details Description
Related parts for MS27468T25F19P-LC
FIXED IND 100UH 400MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY LEVER DP-5POS SLD datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 STD DMI datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 110MA 22.6 OHM SMD datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1/4 BK 200' datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf