Amphenol Aerospace Operations MS27472E10F98SA
MS27472E10F98SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27472E10F98SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 6C 6#20 SKT RECP
Datasheet Download
MS27472E10F98SA.pdf
Availability of MS27472E10F98SA
QUANTITY
MS27472E10F98SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472E10F98SA
Internal Part NumberEIS-MS27472E10F98SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472E10F98SA
Related LinksMS27472, MS27472E10F98SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472E10F98SA Details Description
Related parts for MS27472E10F98SA
CAP TANT 10UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS W/ STRAIN RLF datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
BLANKING PANEL FOR HFE2500 RACK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SMDMOD IR RCVR 33KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf