Amphenol Aerospace Operations MS27472P18F32PA
MS27472P18F32PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27472P18F32PA
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS
Datasheet Download
MS27472P18F32PA.pdf
Availability of MS27472P18F32PA
QUANTITY
MS27472P18F32PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472P18F32PA
Internal Part NumberEIS-MS27472P18F32PA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
FeaturesPotted
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472P18F32PA
Related LinksMS27472, MS27472P18F32PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472P18F32PA Details Description
Related parts for MS27472P18F32PA
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 14.28VC P600 datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DDR 512M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf