Amphenol Aerospace Operations MS27472T12B35PA-LC
MS27472T12B35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27472T12B35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 22C 22#22D PIN RECP
Datasheet Download
MS27472T12B35PA-LC.pdf
Availability of MS27472T12B35PA-LC
QUANTITY
MS27472T12B35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472T12B35PA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27472T12B35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472T12B35PA-LC
Related LinksMS27472T1, MS27472T12B35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472T12B35PA-LC Details Description
Related parts for MS27472T12B35PA-LC
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 48POS VERT T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 6A EDISON BAS datasheet.pdf
OSCOPE PASSIVE PROBE 250MHZ datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf