Amphenol Aerospace Operations MS27472T22B21PA
MS27472T22B21PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27472T22B21PA
Brief Description
CONN RCPT 21POS WALL MT W/PINS
Datasheet Download
MS27472T22B21PA.pdf
Availability of MS27472T22B21PA
QUANTITY
MS27472T22B21PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472T22B21PA
Internal Part NumberEIS-MS27472T22B21PA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472T22B21PA
Related LinksMS27472, MS27472T22B21PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472T22B21PA Details Description
Related parts for MS27472T22B21PA
UPS 750VA 450W 120V 12OUT W/RJ11 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 26 POS .236 SMD datasheet.pdf
AMP PACE CONN 18POS 100X200C/L datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3 OHM datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X25MM 105C 8000H datasheet.pdf