Amphenol Aerospace Operations MS27473E16B35P-LC
MS27473E16B35P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E16B35P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 55C 55#22D PIN PLUG
Datasheet Download
MS27473E16B35P-LC.pdf
Availability of MS27473E16B35P-LC
QUANTITY
MS27473E16B35P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E16B35P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27473E16B35P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E16B35P-LC
Related LinksMS27473E, MS27473E16B35P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E16B35P-LC Details Description
Related parts for MS27473E16B35P-LC
RES SMD 300KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE MALE-FEMALE 3POS PVC 0.6M datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 47V SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf