Amphenol Aerospace Operations MS27473E20B41SC
MS27473E20B41SC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E20B41SC
Brief Description
JT 41C 41#20 SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473E20B41SC.pdf
Availability of MS27473E20B41SC
QUANTITY
MS27473E20B41SC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E20B41SC
Internal Part NumberEIS-MS27473E20B41SC
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E20B41SC
Related LinksMS27473, MS27473E20B41SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E20B41SC Details Description
Related parts for MS27473E20B41SC
ATTENUATOR 2 DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE SMD TO-269AA datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
SINGLE GANG JUNC BOX 2" datasheet.pdf