Amphenol Aerospace Operations MS27484E22B32P
MS27484E22B32P picture photo
Mfg. Part Number
MS27484E22B32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484E22B32P.pdf
Availability of MS27484E22B32P
QUANTITY
MS27484E22B32P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484E22B32P
Internal Part NumberEIS-MS27484E22B32P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMIL-DTL-38999 Series I, II
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series II
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484E22B32P
Related LinksMS27484, MS27484E22B32P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484E22B32P Details Description
Related parts for MS27484E22B32P
IC RESET N-CH OD 5.8V 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 23POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN 12POS datasheet.pdf
HDM SMPR062F K CUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf