Amphenol Aerospace Operations MS27484T10F35PLC
MS27484T10F35PLC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T10F35PLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN
Datasheet Download
MS27484T10F35PLC.pdf
Availability of MS27484T10F35PLC
QUANTITY
MS27484T10F35PLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T10F35PLC
Internal Part NumberEIS-MS27484T10F35PLC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series II
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions13
Shell Size - Insert10-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T10F35PLC
Related LinksMS27484T, MS27484T10F35PLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T10F35PLC Details Description
Related parts for MS27484T10F35PLC
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 92POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SNSW 10A SCRW RLR 70520192 datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X1800MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
FAN AXIAL 225X80MM 48VDC datasheet.pdf