Amphenol Aerospace Operations MS27484T12B22P
MS27484T12B22P picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T12B22P
Brief Description
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484T12B22P.pdf
Availability of MS27484T12B22P
QUANTITY
MS27484T12B22P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T12B22P
Internal Part NumberEIS-MS27484T12B22P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert12-22
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T12B22P
Related LinksMS27484, MS27484T12B22P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T12B22P Details Description
Related parts for MS27484T12B22P
BOX ABS GRAY 2.56"L X 2.56"W datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FET RF LDMOS 460MHZ 30V 79A datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 618 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf