Amphenol Aerospace Operations MS27484T18F11S-LC
MS27484T18F11S-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T18F11S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 11C 11#16 SKT GRND PLUG
Datasheet Download
MS27484T18F11S-LC.pdf
Availability of MS27484T18F11S-LC
QUANTITY
MS27484T18F11S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T18F11S-LC
Internal Part NumberEIS-MS27484T18F11S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T18F11S-LC
Related LinksMS27484T, MS27484T18F11S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T18F11S-LC Details Description
Related parts for MS27484T18F11S-LC
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 W/SHTDWN 18SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 8 POS ECONOSEAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf