Amphenol Aerospace Operations MS27484T22B21P
MS27484T22B21P picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T22B21P
Brief Description
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484T22B21P.pdf
Availability of MS27484T22B21P
QUANTITY
MS27484T22B21P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T22B21P
Internal Part NumberEIS-MS27484T22B21P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T22B21P
Related LinksMS27484, MS27484T22B21P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T22B21P Details Description
Related parts for MS27484T22B21P
JUMPER-H1501TR/A3049G/H1501TR 8" datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.32V LOW SOT-23B datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
DC-DC CONVERTER 18-72VIN 54V OUT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
ASSEMBLY FLOATING BATTERY CONN S datasheet.pdf
LM GUIDE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf