Amphenol Aerospace Operations MS27484T22B2PB
MS27484T22B2PB picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T22B2PB
Brief Description
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484T22B2PB.pdf
Availability of MS27484T22B2PB
QUANTITY
MS27484T22B2PB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T22B2PB
Internal Part NumberEIS-MS27484T22B2PB
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions85
Shell Size - Insert22-2
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T22B2PB
Related LinksMS27484, MS27484T22B2PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T22B2PB Details Description
Related parts for MS27484T22B2PB
IC PWR HYBRID 600V 16A SIP2 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE USB-A 5.5X2.1 CNTR NEG datasheet.pdf
RES 68 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 500MA 100 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 15MM datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf