Amphenol Aerospace Operations MS27508E12F35PA-LC
MS27508E12F35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27508E12F35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 22C 22#22D PIN RECP
Datasheet Download
MS27508E12F35PA-LC.pdf
Availability of MS27508E12F35PA-LC
QUANTITY
MS27508E12F35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27508E12F35PA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27508E12F35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27508E12F35PA-LC
Related LinksMS27508E1, MS27508E12F35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27508E12F35PA-LC Details Description
Related parts for MS27508E12F35PA-LC
RES SMD 309 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS 35DEG VERT T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2V 20A datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 9 DB datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf