Amphenol Aerospace Operations MS27508E12F8A
MS27508E12F8A picture photo
Mfg. Part Number
MS27508E12F8A
Brief Description
JT 8C 8#20 PIN RECP
Datasheet Download
MS27508E12F8A.pdf
Availability of MS27508E12F8A
QUANTITY
MS27508E12F8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27508E12F8A
Internal Part NumberEIS-MS27508E12F8A
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27508E12F8A
Related LinksMS2750, MS27508E12F8A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27508E12F8A Details Description
Related parts for MS27508E12F8A
JUMPER-H1504TR/A2015S/X 2" datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 1.8V 12A VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 210POS VERT .100 T/H datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 1FKE/90 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 10 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE ADH MNT NAT datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 240MA 7 OHM TH datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf