Amphenol Aerospace Operations MS27508E20B41PB
MS27508E20B41PB picture photo
Mfg. Part Number
MS27508E20B41PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 41C 41#16 PIN WALL RECP
Datasheet Download
MS27508E20B41PB.pdf
Availability of MS27508E20B41PB
QUANTITY
MS27508E20B41PB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27508E20B41PB
Internal Part NumberEIS-MS27508E20B41PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27508E20B41PB
Related LinksMS27508, MS27508E20B41PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27508E20B41PB Details Description
Related parts for MS27508E20B41PB
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 14POS DL SR 30AU datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
IC AMP DUAL BRIDGE POWERSO36 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM CODING M RAL5011 PCEE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LGH 1 & 1L SGL END datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf