Amphenol Aerospace Operations MS27656E13B22PB
MS27656E13B22PB picture photo
Mfg. Part Number
MS27656E13B22PB
Brief Description
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS27656E13B22PB.pdf
Availability of MS27656E13B22PB
QUANTITY
MS27656E13B22PB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656E13B22PB
Internal Part NumberEIS-MS27656E13B22PB
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-22
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656E13B22PB
Related LinksMS27656, MS27656E13B22PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27656E13B22PB Details Description
Related parts for MS27656E13B22PB
CABLE 3COND 18AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
RES 43 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM R/A AU 100POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC733LC4B datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.5A 51V DO35 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf