Amphenol Aerospace Operations MS27656E15B15SA
MS27656E15B15SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27656E15B15SA
Brief Description
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS27656E15B15SA.pdf
Availability of MS27656E15B15SA
QUANTITY
MS27656E15B15SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656E15B15SA
Internal Part NumberEIS-MS27656E15B15SA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert15-15
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656E15B15SA
Related LinksMS27656, MS27656E15B15SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27656E15B15SA Details Description
Related parts for MS27656E15B15SA
FILTER 3-TERM 50MHZ 150MA SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RT ANG 16POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SWITCH DIP 8POS FLUSH PC MNT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf