Amphenol Industrial MS3100A20-24S
MS3100A20-24S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A20-24S
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100A20-24S.pdf
Availability of MS3100A20-24S
QUANTITY
MS3100A20-24S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A20-24S
Internal Part NumberEIS-MS3100A20-24S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert20-24
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A20-24S
Related LinksMS3100, MS3100A20-24S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A20-24S Details Description
Related parts for MS3100A20-24S
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 200A TO-264 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.15UF RADIAL datasheet.pdf
JT 66C 66#22D PIN WALL RECP datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 6-Channel DAC with 1.7Vrms Line Driver IC datasheet.pdf