Amphenol Industrial MS3100A22-12S
MS3100A22-12S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A22-12S
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100A22-12S.pdf
Availability of MS3100A22-12S
QUANTITY
MS3100A22-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A22-12S
Internal Part NumberEIS-MS3100A22-12S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert22-12
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A22-12S
Related LinksMS3100, MS3100A22-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A22-12S Details Description
Related parts for MS3100A22-12S
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORZ .6A NC/NO PPS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SSOP datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X3 GREEN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP 100F -10%, +30% 2.7V T/H datasheet.pdf