Amphenol Industrial MS3100A22-34P
MS3100A22-34P picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A22-34P
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3100A22-34P.pdf
Availability of MS3100A22-34P
QUANTITY
MS3100A22-34P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A22-34P
Internal Part NumberEIS-MS3100A22-34P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-5015 Type
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert22-34
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A22-34P
Related LinksMS3100, MS3100A22-34P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A22-34P Details Description
Related parts for MS3100A22-34P
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 5A 250V 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2.4GHZ 256K VQFN datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
ASSY RECT 2.5A 10KV STD REC datasheet.pdf