Amphenol Industrial MS3100C22-10S
MS3100C22-10S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100C22-10S
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100C22-10S.pdf
Availability of MS3100C22-10S
QUANTITY
MS3100C22-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100C22-10S
Internal Part NumberEIS-MS3100C22-10S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-10
Current Rating-
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100C22-10S
Related LinksMS3100, MS3100C22-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100C22-10S Details Description
Related parts for MS3100C22-10S
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SIDAC SLIC UNI 95V 400A DO-214AA datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SOLDER RA 60/40 .032" POCKET PK datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
LED BASE T-3 1/4 PANEL INDICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.295A SC88 datasheet.pdf