Amphenol Industrial MS3100C40-56S
MS3100C40-56S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100C40-56S
Brief Description
ER 85C 85#16 SKT RECP
Datasheet Download
MS3100C40-56S.pdf
Availability of MS3100C40-56S
QUANTITY
MS3100C40-56S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100C40-56S
Internal Part NumberEIS-MS3100C40-56S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100C40-56S
Related LinksMS3100, MS3100C40-56S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100C40-56S Details Description
Related parts for MS3100C40-56S
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.06W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 105MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 4" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf