ITT Cannon, LLC MS3100E28-21PF187
MS3100E28-21PF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3100E28-21PF187
Brief Description
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS3100E28-21PF187.pdf
Availability of MS3100E28-21PF187
QUANTITY
MS3100E28-21PF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100E28-21PF187
Internal Part NumberEIS-MS3100E28-21PF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100E28-21PF187
Related LinksMS3100E2, MS3100E28-21PF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3100E28-21PF187 Details Description
Related parts for MS3100E28-21PF187
LITHIUM-ION BATT PROTECT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 450KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MINI50 CONN RCPT 12CKT BR NP BLK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 15A datasheet.pdf