Amphenol Industrial MS3100R22-22S
MS3100R22-22S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R22-22S
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100R22-22S.pdf
Availability of MS3100R22-22S
QUANTITY
MS3100R22-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R22-22S
Internal Part NumberEIS-MS3100R22-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R22-22S
Related LinksMS3100, MS3100R22-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100R22-22S Details Description
Related parts for MS3100R22-22S
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 23POS datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
350 TB SOC CLOSE RA THR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf