Amphenol Industrial MS3101E22-10P
MS3101E22-10P picture photo
Mfg. Part Number
MS3101E22-10P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 4C 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
MS3101E22-10P.pdf
Availability of MS3101E22-10P
QUANTITY
MS3101E22-10P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3101E22-10P
Internal Part NumberEIS-MS3101E22-10P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3101E22-10P
Related LinksMS3101, MS3101E22-10P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3101E22-10P Details Description
Related parts for MS3101E22-10P
RES SMD 82 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 5X8 datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MA-11AP10C3 4M CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
QFN-24 TO DIP-28 SMT ADAPTER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf