Amphenol Industrial MS3102E20-4S
MS3102E20-4S picture photo
Mfg. Part Number
MS3102E20-4S
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3102E20-4S.pdf
Availability of MS3102E20-4S
QUANTITY
MS3102E20-4S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102E20-4S
Internal Part NumberEIS-MS3102E20-4S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert20-4
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102E20-4S
Related LinksMS3102, MS3102E20-4S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102E20-4S Details Description
Related parts for MS3102E20-4S
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.2A SOT-563F datasheet.pdf
IC SRL PROGR CLK SOURCE 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 3.5NS 176TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
IGBT BIPO 600V 40A TO3P datasheet.pdf