Amphenol Industrial MS3102E22-19SW
MS3102E22-19SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3102E22-19SW
Brief Description
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3102E22-19SW.pdf
Availability of MS3102E22-19SW
QUANTITY
MS3102E22-19SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102E22-19SW
Internal Part NumberEIS-MS3102E22-19SW
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102E22-19SW
Related LinksMS3102E, MS3102E22-19SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102E22-19SW Details Description
Related parts for MS3102E22-19SW
TVS DIODE 5VWM 13VC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ETHERNET SW 2PORT 100LFBGA datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH DIP T/H datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
IC QUADRATURE MODULATOR 24VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 80A I2PAKFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf