Amphenol Industrial MS3102E22-36S
MS3102E22-36S picture photo
Mfg. Part Number
MS3102E22-36S
Brief Description
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3102E22-36S.pdf
Availability of MS3102E22-36S
QUANTITY
MS3102E22-36S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102E22-36S
Internal Part NumberEIS-MS3102E22-36S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-36
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102E22-36S
Related LinksMS3102, MS3102E22-36S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102E22-36S Details Description
Related parts for MS3102E22-36S
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO SOT23-6 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2A 10W datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf