ITT Cannon, LLC MS3102R24-28SW
MS3102R24-28SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R24-28SW
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
MS3102R24-28SW.pdf
Availability of MS3102R24-28SW
QUANTITY
MS3102R24-28SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R24-28SW
Internal Part NumberEIS-MS3102R24-28SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R24-28SW
Related LinksMS3102R, MS3102R24-28SW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3102R24-28SW Details Description
Related parts for MS3102R24-28SW
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
IC DUAL STATIC SHFT REG 16SOIC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 9A 32 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 150MA 8 OHM TH datasheet.pdf